Yeni bir özellik! Artık T.C. Kimlik Numaranız ve ING Nakit Kart / Kredi Kartı bilgilerinizle de İnternet Şubesi'ne giriş yapabilirsiniz.
Destek Hesap

Destek Hesap


Destek Hesap ile hesabınızda para olmasa bile 7/24 tüm ATM’lerden limitiniz dahilinde nakit çekebilir; kredi kartı/fatura ödeme, EFT/Havale gibi bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, Nakit Kart’ınız ile alışverişlerinizi rahatça yapabilirsiniz. 

Destek Hesap'a İnternet Şubesi Başvuru menüsünden Krediler ve Destek Hesap Açılışı'nı seçerek hemen başvurabilirsiniz. 
Özellikler
 • Hesapta yoksa Destek Hesap'ta var! 
  Destek Hesap, vadesiz mevduat hesabınıza özel limit dahilinde tanımlanan ve hesapta yeterli bakiye olmadığında bankacılık işlemlerinde kullanabileceğiniz kredi mevduat hesabıdır. Destek Hesap ile her türlü nakit ihtiyacınızı tüm ATM’lerden 7/24 karşılayabilir, üstelik Taksitli Destek Hesap ile 12 ay vadeye kadar taksitlendirebilirsiniz. 
 • Faturalarınız hep düzenli ödensin!
  Okul, kira, elektrik, su faturası gibi düzenli ödemeleriniz için vereceğiniz otomatik ödeme talimatıyla* ödemeleriniz hesapta para olmasa bile hiçbir zaman gecikmeye düşmez.
 • Kredi ödemeleriniz aksamasın!
  Kredi ödemelerinizde** de hesabınızda yeterli bakiye bulunmadığı durumlarda Destek Hesap ile ödeyip gecikmeye düşmezsiniz. 
 • Sadece kullandığınız kadar ödeyin!
  Sadece kullandığınız tutar günlük olarak faizlendirilir ve ay sonunda hesabınıza yansır. Kullanmadığınız limit için ayrıca bir ücret ya da faiz ödemezsiniz.
 • Şubeye gitmenize gerek kalmasın!
  Vadesiz hesabınıza nakit girişi olduğu anda borcunuz otomatik olarak kapanır. Böylece şubeye gitmenize gerek kalmaz.
 • İşleyişi kolay!
  Destek Hesap hizmetinden yararlanmaya devam etmek için tek yapmanız gereken, hesabınıza yansıtılan faiz tutarın aylık olarak düzenli ödemek ve kullanılan anaparanın tamamının en az yılda bir kere ödeyip, bir gün süreyle artı bakiyede tutmaktır.
Otomatik kart ödemeleri için 19:30’a kadar, otomatik fatura ödemeleri için 16:00’ya kadar Destek Hesap bakiyesi kullanılmadan tahsilat yapılmaktadır. 
** Kredi ödemeleri için 17:30’a kadar Destek Hesap bakiyesi kullanılmadan tahsilat yapılmaktadır. Bireysel kredilerin ilk taksitleri Destek Hesap'tan ödenememektedir.
***Limitinizin aynı gün içerisinde kullanılıp kapatılması durumunda, 1 günlük faiz uygulanır. Hafta sonu (tatil günü) kullanıp, aynı gün içinde hesabınıza para yatırmanız halinde ise 3 günlük(tatil günü kadar) faiz ödersiniz. Destek Hesap’ınıza paranız bir gün valörlü şekilde yatar.
**** Destek Hesap kullanan müşterilerimizin hesabına yansımış olan faiz borcunu, fon ve vergi tutarıyla birlikte izleyen ayın ilk hafta içi ödemesi beklenilmektedir.  
Destek Hesap Hesaplama Aracı
Kullanılan Tutar
 • Ödenecek Faiz Tutarı TL
 • Faiz Oranı % 2,02