Yeni bir özellik! Artık T.C. Kimlik Numaranız ve ING Nakit Kart / Kredi Kartı bilgilerinizle de İnternet Şubesi'ne giriş yapabilirsiniz.

Destek Hesap Özellikleri

 • Hesapta yoksa Destek Hesap'ta var!
  Destek Hesap, vadesiz mevduat hesabınıza özel limit dahilinde tanımlanan ve hesapta yeterli bakiye olmadığında bankacılık işlemlerinde kullanabileceğiniz kredi mevduat hesabıdır. Destek Hesap ile her türlü nakit ihtiyacınızı tüm ATM’lerden 7/24 karşılayabilir, üstelik Taksitli Destek Hesap ile 12 ay vadeye kadar taksitlendirebilirsiniz. 
 • Faturalarınız hep düzenli ödensin!
  Okul, kira, elektrik, su faturası gibi düzenli ödemeleriniz için vereceğiniz otomatik ödeme talimatıyla* ödemeleriniz hesapta para olmasa bile hiçbir zaman gecikmeye düşmez.
 • Kredi ödemeleriniz aksamasın!
  Kredi ödemelerinizde** de; hesabınızda yeterli bakiye bulunmadığı durumlarda Destek Hesap ile ödeyip gecikmeye düşmezsiniz. Herhangi bir bireysel kredi kullanmanız halinde ilk kredi taksidiniz Destek Hesap’ınızdan tahsil edilmeyecektir. Kredi ödemenizin Destek Hesap'tan yapılabilmesi için Destek Hesap'ınızın faiz borcununun ödenmiş olması gerekmektedir. 
 • Sadece kullandığınız kadar ödeyin!
  Sadece kullandığınız tutar günlük olarak faizlendirilir ve ay sonunda hesabınıza yansır. Kullanmadığınız limit için ayrıca bir ücret ya da faiz ödemezsiniz.
 • Şubeye gitmenize gerek kalmasın!
  Vadesiz hesabınıza nakit girişi olduğu anda borcunuz otomatik olarak kapanır. Böylece şubeye gitmenize gerek kalmaz.
 • İşleyişi kolay!
  Destek Hesap hizmetinden yararlanmaya devam etmek için tek yapmanız gereken, hesabınıza yansıtılan faiz tutarın aylık olarak düzenli ödemek ve kullanılan anaparanın tamamının en az yılda bir kere ödeyip, bir gün süreyle artı bakiyede tutmaktır.
* Otomatik kart ödemeleri için 19:30’a kadar, otomatik fatura ödemeleri için 16:00’ya kadar Destek Hesap bakiyesi kullanılmadan tahsilat yapılmaktadır. 
** Kredi ödemeleri için 17:30’a kadar Destek Hesap bakiyesi kullanılmadan tahsilat yapılmaktadır. Bireysel kredilerin ilk taksitleri Destek Hesap'tan ödenememektedir.
***Limitinizin aynı gün içerisinde kullanılıp kapatılması durumunda, 1 günlük faiz uygulanır. Hafta sonu (tatil günü) kullanıp, aynı gün içinde hesabınıza para yatırmanız halinde ise 3 günlük(tatil günü kadar) faiz ödersiniz. Destek Hesap’ınıza paranız bir gün valörlü şekilde yatar. 
**** Destek Hesap kullanan müşterilerimizin hesabına yansımış olan faiz borcunu, fon ve vergi tutarıyla birlikte, ekstrenizde yer alan Son Ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir. Ödemenin yapılmaması halinde Destek Hesap’ınız gecikme statüsüne alınmakta ve yasal zorunluluk gereği Kredi Kayıt Bürosuna gerekli bildirimler yapılmaktadır.
***** Bankamız uygulaması gereği herhangi bir bireysel kredi kullanmanız halinde kredinizin yalnızca ilk taksit ödemesi Destek Hesap’ınızdan tahsil edilemez.

Kredim Sonsuz Nedir?

 • “Kredim Sonsuz” talebiniz üzerine size tanımlanmış veya tanımlanacak olan İhtiyaç Kredisi, Destek Hesap ve Kredi Kartı limitlerinizin tamamını kapsayan toplu bir limittir. 
 • Bankamızda mevcut olan veya ileride talebiniz üzerine bankamızın uygun göreceği tutarda elde edebileceğiniz İhtiyaç Kredisi, Destek Hesap ve Kredi Kartı limitleriniz de Kredim Sonsuz limitinize dâhil olur 

Kampanya Koşulları

Kampanya 3-48 ay vadelerde geçerlidir. 

•       Dosya masrafı Kredi tutarının %0.5’idir.
•       Findeks Kredi notu 1850 ve üzeri olan müşteriler %1,49 faiz oranından faydalanacaktır.
•       Findeks Kredi notu 1800 - 1849 olan müşteriler %1,54 faiz oranından faydalanacaktır.
•       Findeks Kredi notu 1750 - 1799 olan müşteriler %1,59 faiz oranından faydalanacaktır.
•       Findeks Kredi notu 1700 - 1749 olan müşteriler %1,59 faiz oranından faydalanacaktır.
•       Findeks Kredi notu 1600 - 1699 olan müşteriler %1,59 faiz oranından faydalanacaktır.

Taşıt Kredisi Özellikleri

 • ING Taşıt Kredisi'ni 0 km araçlar ile 8 yaşa kadar olan ikinci el araçlar için kullanabilirsiniz.
 • Vade aralığı 3-48 aydır. 
 • Kredi tahsis ücreti, kredi anapara tutarının %0,5’ini geçemez.
 • Ferdi kaza ve hayat sigortası zorunluluğu yoktur. 
 • Teminat olarak sadece satın alacağınız aracı rehin gösterebilirsiniz.
* Gerekli durumlarda Bankamızın kefil talep etme hakkı saklı bulunmaktadır.
** Taşıt kredisi taksitleri, vadesinde ödenmediği zaman gecikmeye düşer ve gecikme faizi ile birlikte tahsil edilir. Kredi taksitlerinin ödenmemesi halinde yasal düzenlemeler çerçevesinde idari ve yasal takip işlemleri başlatılır.Konut Kredisi Kredi Maliyet Tablosu


Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı Yıllık Akdi Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Aylık Taksit Tutarı
Aylık Toplam Maliyet Oranı Yıllık Toplam Maliyet Oranı
100.000 TL 120 %1,22 %14,64 500 TL 1.591,37 TL
%1,2499* %16,0738

* Örnek vade ve kredi tutarı için toplam maliyeti göstermektedir; toplam maliyete kredi tahsis ücreti, ekspertiz, ipotek tesis  bedeli dahildir. Toplam maliyet oranına sigorta dahil edilmemiştir.

e-Kredi Maliyet Tablosu

Kredi Tutarı Kredi Vadesi
(Ay) 
Aylık
Faiz Oranı
Yıllık Faiz Oranı Aylık
Taksit Tutarı 
Kredi Tahsis Ücreti*
 
Toplam Sigorta Bedeli Aylık Toplam
Maliyet Oranı
Yıllık Toplam
Maliyet Oranı*
15.000 TL 48 %1,49 %17,78  468,17 TL
75 TL  623,40 TL %1,8134 %24,0675

* Örnek vade ve kredi tutarı için tüm vergiler ve masraflar dahil edilerek hazırlanmıştır. Aylık Toplam Maliyet oranı ve Yıllık Maliyet oranına sigorta ücreti dahil edilmemiştir. Kredi tahsis ücreti kredi tutarının %0.5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %5 banka sigorta muamele vergisi (BSMV) alınmaktadır. 
**ING Bank kampanya koşullarını değiştirme, gerektiğinde kefil ve gelir belgesi talep etme ve uygun görmediği kredi başvurularını onaylamama hakkına sahiptir.

Özellikler

Kredi Kullanımı

 • Toplam kullanılabilir limitiniz yalnızca İhtiyaç Kredisi kullanımı için geçerlidir. Kullanılabilir limitinizin içinde kalarak Kredim Sonsuz'u bir çok kez kullanabilirsiniz. 
 • Kullanmak istediğiniz İhtiyaç Kredisi tutarı, İhtiyaç Kredisi limitinizi aşıyorsa, sırasıyla Destek Hesabınız ve Kredi Kartı limitlerinizden faydalanabilirsiniz. 
 • Taksidiniz ödendikçe (gün sonlarında ödenen anapara tutarı kadar) sırasıyla Kredi Kartı, Destek Hesap ve İhtiyaç Kredisi limitleriniz kullanıma açılır.

Tekrar Kullanım

 • Destek Hesap ve Kredi Kartı limitiniz İhtiyaç Kredisi için kullanılırsa, kullanılan tutar için İhtiyaç Kredisi kuralları ve faiz oranı geçerli olur. 
 • Destek Hesap ve Kredi kartı limitleriniz kullanılmadıysa, faiz oranı ve kullanım koşulları, imzaladığınız sözleşmede belirtilen kurallar dahilinde geçerli olmaya devam eder.

Limit Revizesi

 • Kredim Sonsuz limitiniz, özel olarak bankamızca belirlenen ve değiştirilebilen bir süre boyunca geçerlidir. İstediğinizde onay sürecinden sonra Kredim Sonsuz limitinizi güncelleyebilirsiniz. Limitinizin geçerli olacağı süreye ilişkin güncel bilgiye, toplam ve kullanılabilir limitlerinize, 7/24 Mobil’den, internet bankacılığımızdan veya telefon bankacılığımızdan ulaşabilir ya da şubelerimiz ile irtibata geçebilirsiniz. 

Kullanım İptali

 • Kredim Sonsuz işleyişini sonlandırmak istiyorsanız, SMS ile  2205’e KREDIMSONSUZIPTAL boşluk TCKN’nizi yazarak mesaj atabilirsiniz. Bu, Kredim Sonsuz’un kapsadığı ürünleri (İhtiyaç Kredisi, Destek Hesap, Kredi Kartı), iptali demek değildir. Bu işlemle sadece, yukarıda anlatılan kredi kullanım işleyişini sona erdirmenizi sağlar.

Destek Hesap Hesaplama Aracı

Kullanılan Tutar
 • Ödenecek Faiz TL
 • Faiz Oranı % 1,84

Taşıt Kredisi Hesaplama Aracı

Toplam Kredi
Taksit Sayısı
 • Toplam Kredi TL
 • Aylık Taksit TL
 • Toplam Geri Ödeme TL
 • Faiz Oranı %
 • Kredi Tahsis Ücreti TL

15.000 TL için Örnek Maliyet Tablosu

Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı  Yıllık Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti* Aylık Taksit Tutarı
Sigorta Masrafı Aylık Toplam Maliyet Oranı Yıllık Toplam Maliyet Oranı
15.000 TL 48 %1,49  %17,78 75 TL 474,03 TL  623,40 TL % 1,8134 % 24,0675

* Kredi tahsis ücreti kredi tutarının %0.5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) alınmaktadır.
%1,49 faiz oranından KKB skoru 1850 ve üzeri müşteriler yararlanacaktır.
Onaylanan limitiniz en fazla 1 ay geçerlidir. Bu limitten yeniden kredi kullanmak istediğinizde, yeni krediye ilişkin sözleşme ve gerekli dokümanların imzalanması gerekir. Kredi üst limiti 60 bin TL’dir. Kişiye göre değişmekte olan sigorta bedeli, aylık/yıllık toplam maliyet oranı hesaplamasına dahil edilmemiştir. ING Bank kampanya koşullarını değiştirebilir, tahsis ettiği limiti kullandırmayabilir.

Taşıt Kredisi Kredi Maliyet Tablosu

Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı(Aylık) Kredi Tahsis Ücreti Aylık Taksit Tutarı Aylık Toplam Maliyet Oranı Yıllık Toplam Maliyet Oranı
20,000 TL 48 %1,44  100 TL  616,48 TL % 1,7532* % 23,1909

*Örnek vade ve kredi tutarı için tüm vergiler ile masraflar dahil edilerek hazırlanmıştır. Sigorta masrafları aylık ve yıllık toplam maliyet oranına dahil edilmemiştir. Kredi tahsis ücreti, kredi tutarının %0,5 olarak alınmıştır. Kredi tahsis ücreti kredi tutarının %0.5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %5 banka sigorta muamele vergisi (BSMV) alınmaktadır.
ING Bank günün koşullarına göre faiz oranını, kampanya içeriği ve süresini değiştirme, gerektiğinde kefil ve gelir belgesi talep etme ve uygun görmediği kredi başvurularını onaylamama hakkına sahiptir. 

Mini Kredi Maliyet Tablosu

Kredi Tutarı Kredi Vadesi
(Ay) 
Aylık
Faiz Oranı
Kredi Tahsis Ücreti* Aylık
Taksit Tutarı
Aylık Toplam
Maliyet Oranı
Yıllık Toplam
Maliyet Oranı*
5.000 TL 48 %1,84 25 169,98 TL %2,2344 %30,3665

* Örnek vade ve kredi tutarı için tüm vergiler ve masraflar dahil edilerek hazırlanmıştır. Aylık Toplam Maliyet oranı ve Yıllık Maliyet oranına sigorta ücreti dahil edilmemiştir. Kredi tahsis ücreti kredi tutarının %0.5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %5 banka sigorta muamele vergisi (BSMV) alınmaktadır. 
**ING Bank kampanya koşullarını değiştirme, gerektiğinde kefil ve gelir belgesi talep etme ve uygun görmediği kredi başvurularını onaylamama hakkına sahiptir.

Taksitli Destek Hesap Özellikleri

 • Taksitli Destek Hesap, sahip olduğunuz Destek Hesap’ınıza bağlı limit dahilinde kullanabileceğiniz bir kredidir.
 • Hesabınızda para olsa bile Taksitli Destek Hesap'ınızı  ING Şubeleri'nden, ATM’lerinden, İnternet Şubesi’nden ve 0850 222 0 600 Telefon Bankacılığı'ndan kullanabilirsiniz. 
 • Kredi, 3, 6, 9 ve 12 ay vadelerde kullanılabilir
 • Minimum kullanım tutarı ATM'lerde 50 TL, diğer kanallarda 100 TL’dir. 
 • İlk taksit tarihi, kredi kullanım anından 1 ay sonradır. Taksit tutarlarının belirtilen tarihlerde ödenmemesi durumunda, ödenmeyen taksit tutarı üzerinden Destek Hesap faizi işlemeye başlar.
 • Destek Hesap’ınız yoksa, başvurunuzu İnternet Şubesi’nden, tüm ATM’lerimizden, 0850 222 0 600 Telefon Bankacılığı’ından veya size en yakın şubemizden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi Hesaplama Aracı

Aylık Taksit
Vade
 • Aylık Taksit TL
 • Alınabilir Gayrimenkul Tutarı TL
 • Kullanılabilir Kredi Tutarı TL
 • Faiz Oranı %
 • Kredi Tahsis Ücreti TL

* Konut kredisi hesaplama aracı sadece eşit taksitli konut kredisi hesaplamalarını göstermektedir.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama Aracı

0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
 • Faiz Oranı %
 • Kredi Tahsis Ücreti TL
 • Toplam Geri ÖdemeTL

TL krediyi ay vade ile ayda TL taksitle ödeyebilirsiniz.

Taksitli Destek Hesap Hesaplama Aracı

Avans Tutarı
Vade
 • Aylık Taksit TL
 • Taksit Sayısı
 • Toplam Geri Ödeme TL

Faydalı Bilgiler

 • Kredi çekme nedeni ve kredi tipleri
Kredi çekme nedeniniz, farklı kredi tipleri arasından en uygun seçeneği ve mevcut kampanyaları görmeniz açısından önemlidir.

Ev almak istiyorsanız konut kredisi seçenekleri ve kampanyalarından, araç almayı düşünüyorsanız taşıt kredisi seçenekleri ve kampanyalarından en uygun olanını seçebilirsiniz.

 • Kredi notuna ve kurum politikalarına göre kredi limiti 
Kredi kartı kullanıcısıysanız ya da daha önce kredi kullandıysanız, Kredi Kayıt Bürosu’nda (KKB) kredi notunuz oluşmuştur. Ödeme alışkanlığınız, kredi kullanım yoğunluğunuz gibi faktörler, kredi notunuzu etkiler.

Bankalar kredi talebinizi kredi notunuza ve kurum politikalarına göre kabul eder ve 
kredi limitiniz de bu kriterlere göre belirlenir.

 • Kredi notunuz  
Findeks’ten KKB kredi notunuzu küçük bir ücret karşılığında öğrenebilir, kredi başvurusunda bulunmadan önce skorunuzu bilerek kredi alıp alamayacağınızı tahmin edebilirsiniz.

 • Düzenli ödemenin önemi
Gecikmiş ödemeler kredi notunuzun düşmesine neden olabilir. Ödeme planınızı doğru yapmanız, düzenli ödemeler ve kredi skorunuz açısından önemlidir.

 • Vade farkının faize etkisi
Kredi ödeme planınızı oluştururken, vade önemli bir unsurdur. Vade uzadıkça aylık ödeyeceğiniz tutar azalabilir, ancak ödeyeceğiniz faiz miktarında artış olur. Kredi başvurularınızdan önce, kredi hesaplama araçlarını kullanarak size en uygun kredi tutarını ve vadeyi belirleyebilirsiniz.


 • KKB kredi notu/skoru nasıl yükselir?
Kredi notu, bankalara ve finans kuruluşlarına olan borçlarınızı ve ödeme alışkanlığınızı gösterir. 

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından hesaplanan kredi notu 1 ile 1.900 arasında değişir ve kredi notunuz ne kadar yüksekse, kredi alma ihtimaliniz de o kadar yüksektir. 

Kredi notunun yüksek olması; kredi başvurunuzu, faiz oranlarını ve vadeyi olumlu yönde etkiler.

Kredi kullanan ve düzenli ödeme geçmişine sahip birinin Findeks Kredi Notu, hiç kredi kullanmayan ya da az kullanan birine göre daha yüksek olur.

Kredi notunun düzelmesi için, ödemelerin aksatılmadan düzenli olarak yapılması önemlidir. Ödemelerin son ödeme tarihinden sonra yapılması, Findeks Kredi Notu’nu olumsuz etkileyen nedenlerin başında gelir.

 • Kredi notu nasıl hesaplanır?
- Bireysel kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıkları (%30)
- Mevcut hesap ve borç durumu (%25)
- Yeni kredi açılışları (%20)
- Kredi kullanım yoğunluğu (%15)
- Diğer unsurlar (%10)

 • KKB skoru “0” olan müşteriler 
Daha önce kredi veya kredili bir ürün kullanmamışsanız kredi notunuz oluşmamış olabilir. Kredi kartı ve destek hesap gibi kredili ürünleri kullanmaya başlayarak, kredi notunuzun oluşmasını sağlayabilirsiniz. 

Nakit karşılıklı kredi kullanmak da kredi notunuzun oluşmasını sağlamak için başka bir yöntemdir.

Ödemelerinizi düzenli olarak/aksatmadan yapmanız, kredi notunuzu olumlu yönde etkiler.

Findeks Risk Raporu’mu Nasıl Alabilirim?

Findeks Risk Raporu ile tüm bankalardaki kredi ve kredi kartı limitleriniz ile ödeme performansınıza ait bilgileri öğrenebilirsiniz.

Findeks Risk Raporu'nuza İnternet Şubesi'nde "Ürün & Hesap Açılışı" menüsü "Findeks Risk Raporu Almak" adımından veya ING Mobil'den "Başvurular" menüsü "Findeks Risk Raporu" adımından hemen ulaşabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama Aracı

0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
 • Faiz Oranı %
 • Kredi Tahsis Ücreti TL
 • Toplam Geri ÖdemeTL

TL krediyi ay vade ile ayda TL taksitle ödeyebilirsiniz.