Yeni bir özellik! Artık T.C. Kimlik Numaranız ve ING Nakit Kart / Kredi Kartı bilgilerinizle de İnternet Şubesi'ne giriş yapabilirsiniz.

Üst Yönetim

Pınar Abay

Pınar Abay

Genel Müdür
Eğitimini Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde burslu okuyarak ve Yüksek Şeref derecesi alarak tamamlamıştır. Ayrıca Harvard Business School’da İşletme Yüksek Lisans eğitimi almıştır. ING Bank’a katılmadan önce McKinsey & Company Türkiye’nin bankacılık sektöründen sorumlu şirket ortağı olarak görev almıştır. McKinsey & Company bünyesinde 1998 yılında çalışmaya başlamış ve 13 yıllık kariyeri süresince İstanbul’un yanı sıra New York ve San Francisco Silikon Vadisi’nde global finans kuruluşlarına danışmanlık yapmıştır. Pınar Abay, ING Bank Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini Ekim 2011’den bu yana sürdürmektedir. Ek olarak, Temmuz 2016 itibarıyla ING Belçika Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atanmıştır. Abay, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir.

Alper Gökgöz

Alper Gökgöz

Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı
Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Gökgöz, İşletme yüksek lisans diplomasını Harvard Business School’dan aldı ve son olarak Stanford Üniversitesi’nde Yönetici Liderlik programını tamamladı. İş yaşamına 2005 yılında McKinsey & Company İstanbul ofisinde başlayan Gökgöz, aynı şirketin Amsterdam ofisinde de görev yaptı. Kariyeri boyunca finans alanında birçok uluslararası şirkete stratejik konularda danışmanlık yapan Gökgöz, 2012 yılında Dijital Bankacılık Grup Müdürü olarak ING Bank Türkiye bünyesine katıldı.

Alper Hakan Yüksel

Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Alper Hakan Yüksel, Işık Üniversitesi’nde İşletme Yüksek lisansını tamamlamıştır. Özel bankalarda çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2015 yılında ING Bank Türkiye ekibine katılmıştır.

Atıl Özus

Atıl Özus

Mali Kontrol ve Hazine Genel Müdür Yardımcısı
Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Atıl Özus, kariyerine 1993 yılında Ersnt&Young’da bağımsız denetçi olarak başlamıştır. 2000 - 2017 yılları arasında özel bir bankada Finansal Yönetim alanında üst düzey rollerde görev almış ve sonrasında 2017 yılında 24 yıllık deneyimi ile ING Bank Türkiye ekibine katılmıştır.

Bahadır Şamlı

Bahadır Şamlı

Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı
Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Bahadır Şamlı, Özyeğin Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır. Özel bir bankada Direktör pozisyonunda görev aldıktan sonra 2012 yılında ING Bank Türkiye ekibine katılmıştır.

Bahar Şansal

Bahar Şansal

İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı
Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tam burslu olarak eğitim alan Bahar Şansal, çalışma hayatına 1997 yılında danışman olarak başlamıştır. 2000-2012 yılları arasında ilaç sektörünün öncü bir firmasında satış, pazarlama ve stratejik planlama alanlarında önemli roller üstlenmiş, 2013 yılından itibaren ise İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmıştır. Bu süreç içerisinde, sorumlu olduğu ülkelerde kurum kültürü, kariyer ve yetenek yönetimi, insan kaynakları analitiği ve verimliliği, global insan kaynakları uygulamalarının Türkiye’ye adaptasyonu gibi oldukça kritik projeleri başarıyla yürütmüştür. 2017 yılında ING Bank Türkiye ekibine katılmıştır.

Erdoğan Yılmaz

Erdoğan Yılmaz


KOBİ Bankacılığı ve Ödeme Sistemleri
Genel Müdür Yardımcısı

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Erdoğan Yılmaz özel bir bankada çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2012 yılında Bankamıza katılmıştır.


Gordana Hulina

Gordana Hulina

Krediler Genel Müdür Yardımcısı
Lisans eğitimini Zagreb Üniversitesi Biyokimya Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Gordana Hulina, Rotterdam University School of Management’da MBA yapmıştır. Kariyerine 1994 yılında ING’de başlamış; Risk Yönetimi alanında farklı roller ve ülkelerde görev aldıktan sonra, 2016 yılında ING Bank Türkiye ekibine katılmıştır.

İhsan Çakır

İhsan Çakır

Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı
Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan İhsan Çakır, İstanbul Üniversitesi’nde İngilizce Uluslararası İşletmecilik üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. Çakır, özel bankalarda ve özel sektörde çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2012 yılında Bankamıza katılmıştır.

Yücel Ölçer

Yücel Ölçer

Operasyon Genel Müdür Yardımcısı
Purdue Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra Chicago Üniversitesi’nde MBA’i tamamlayan Ölçer, iş yaşamına 2001 yılında ABD’de Deloitte Danışmanlık’ta başlamıştır. 2007-2013 yılları arasında McKinsey & Company Türkiye’de yardımcı ortak olarak görev yapmıştır. Danışmanlık kariyeri boyunca, bankacılık hizmet modellerinin belirlenmesi ve operasyonel dönüşüm gibi alanlarda küresel bankalarda çeşitli sorumluluklar üstlenmiştir.

Ayşegül Akay

Ayşegül Akay

Finansal Kurumlar ve Borç Sermaye
Piyasaları Genel Müdür Yardımcısı

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Ayşegül Akay, özel bir bankada çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra 1997 yılında ING Grubu’na katılmıştır. Bu tarihten itibaren, ING Bank Türkiye Temsilciliği'nde önce Risk Yönetimi, daha sonra Kurumsal Müşteriler Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak görev yapmıştır. Akay, ING Grubu'nun Oyakbank'ı satın almasını takiben ING Bank Türkiye ekibine katılmıştır.

Bohdan Robert Stepkowski

Bohdan Robert Stepkowski

Finansal Piyasalar Genel Müdür Yardımcısı
Warsaw Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun olan Robert Bohdan Stepkowski, İş hayatına 1989 yılında başlamıştır. Bankacılık ve finans alanında çeşitli görevlerde bulunmasının ardından 1995 yılında ING Grubu’na katılmıştır.

Günce Çakır İldun

Günce Çakır İldun

Hukuk İşleri Genel Müdür Yardımcısı

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1998 yılında mezun olan Günce Çakır İldun, şirketler hukuku ve uluslararası hukuk konusunda uzmanlaşmak üzere eğitimini New York’ta sürdürdü ve yüksek lisans derecesini State University of New York’ta tamamladı. İş hayatına 2000 yılında Garanti Bankası’nda başlayan Günce Çakır İldun, Hukuk Danışmanlığı biriminde yaklaşık 6 yıl boyunca çalıştıktan sonra 2006 yılında Deutsche Bank Group’a katıldı. 11 yıl çalıştığı bu kurumda Türkiye ve Malta’dan sorumlu Hukuk Direktörü olarak görev yaptı. 22 Ocak 2018 tarihi itibarıyla Hukuk İşleri Genel Müdür Yardımcılığı göreviyle ING Bank Türkiye ekibine katıldı.

Ebru Sönmez Yanık

Ebru Sönmez Yanık

Kurumsal Müşteriler Genel Müdür Yardımcısı
1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan Ebru Sönmez Yanık, Duke Üniversite’sinde İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamlamıştır. Özel bir bankada çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2016 yılında ING Bank Türkiye ekibine katılmıştır.

İbrahim Huyugüzel

İbrahim Huyugüzel

İç Kontrol Genel Müdür Yardımcısı
Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan İbrahim Huyugüzel, özel bir bankada görev aldıktan sonra 1999 yılında ING Bank Türkiye’ye katılmıştır. Teftiş Kurulu bünyesinde üstlendiği görevlerin ardından çeşitli yöneticilik pozisyonları ve Teftiş Kurulu Başkanı görevlerinde bulunmuştur.

İlker Kayseri

İlker Kayseri

Hazine Genel Müdür Yardımcısı 
1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olan İlker Kayseri, 2013 tarihinde Özyeğin Üniversite’sinde İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. İlker Kayseri, Özel bankalarda çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2016 yılında ING Bank Türkiye ekibine katılmıştır.

Murat Tursun

Murat Tursun

Teftiş Kurulu Başkanı
Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunu olan Murat Tursun, yüksek lisansını Kimya Mühendisliği ve MBA üzerine Ortadoğu Teknik Üniversitesinde 2 farklı alanda tamamlamıştır. Murat Tursun, özel bir bankada çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2015 yılında ING Bank Türkiye’ye katılmıştır.

Nermin Güney Diriksoy

Nermin Güney Diriksoy

Kurumsal ve Ticari Krediler Tahsis Genel Müdür Yardımcısı
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan Nermin Güney Diriksoy, özel bankalarda görev aldıktan sonra 2003 yılında Bankamıza katılmıştır.