Yeni bir özellik! Artık T.C. Kimlik Numaranız ve ING Nakit Kart / Kredi Kartı bilgilerinizle de İnternet Şubesi'ne giriş yapabilirsiniz.

İnsan Kaynakları - SSS


Göster: 

Merak Ettikleriniz

İş başvuru formuna nasıl giriş yapabilirim?

Başvuru formuna giriş yapabilmek için TC Kimlik Numaranızı girerek bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. 

En az 4, en fazla 10 haneli şifre üretilerek "Başvuru Şifreniz" alanına yazılmalıdır. Sistemimize tekrar giriş yapmak istediğinizde belirlediğiniz şifreyi kullanmanız gerekmektedir.

Başvuru formundaki ilk sayfada yer alan zorunlu alanlar doldurularak kayıt sakla butonuna basıldığında sistem otomatik olarak başvuru numarası üretecektir. Verilen başvuru numarası ile diğer alanlar doldurulmaya devam edilir.

Numara ve şifrenin unutulmaması, başvuru durumunuzu sorgulayabilmeniz ve güncelleyebilmeniz açısından önemlidir. Başvuru formu adımlarını tamamladıktan sonra lütfen başvurduğunuz pozisyonun kodunu girmeyi unutmayın.

Aday tarafından en az 4, en fazla 10 haneli şifre üretilerek "Başvuru Şifreniz" alanına yazılmalıdır. Başvuru formundaki ilk sayfada yer alan zorunlu alanlar doldurularak kayıt sakla butonuna basıldığında sistem otomatik olarak başvuru numarası üretecektir. Verilen başvuru numarası ile diğer alanlar doldurulmaya devam edilir. Numara ve şifrenin unutulmaması, başvuru durumunuzu sorgulayabilmeniz ve güncelleyebilmeniz açısından önemlidir.

İş başvurumun durumunu takip edebilir miyim?

Sistemimiz iş başvurunuzun durumunu kolaylıkla takip etme imkanı sunmaktadır.

Başvuru durumunuzu sorgulayabilmek için başvuru formu açılış sayfasında Aday Numaranızı ve şifrenizi yazmanız gerekmektedir. Bilgileriniz ekrana geldiğinde sağ üst köşedeki mesaj penceresinde aşağıdaki başvuru durumlarından birini göreceksiniz:

Mesaj Başvuru Durumu
*Kayıtlarımızda 
Aday, aradığımız asgari niteliklere uygundur. Başvurusu kayıtlarımıza alınmış ancak değerlendirilmesi için henüz kadro ihtiyacı doğmamıştır.
*Test Baraj Üstü Aday, İşe Alım Testi sonucu belirlenen baraj puanının üstündedir. Kadro ihtiyaçlarımız doğrultusunda, teste katılım tarihinden itibaren 6 ay içinde ve puan sırasına göre mülakata davet edilebilir.
Test Olumsuz Aday, İşe Alım Testi sonucu belirlenen baraj puanının altında kaldığı için başvurusu olumsuz sonuçlanmıştır.
Mülakata Çağrı Aday, İşe Alım Testi sonucu belirlenen baraj puanının üstündedir. Puan sırasına göre mülakata davet edilecektir.
*Mülakat Sonucu Beklemede Adayın mülakat sonucu olumludur ancak sınırlı kadro olanakları nedeniyle şu an görev önerilememektedir. Kadro ihtiyaçlarımız doğrultusunda iş imkanı doğduğu takdirde, mülakata katılım tarihinden itibaren 6 ay içinde görev teklif etmek üzere bekletilmektedir.
Mülakat Olumsuz
Mülakat sonucunda adayın iş başvurusu olumsuz sonuçlanmıştır, görev teklif edilememektedir.
Teste Katılmadı Aday, davet edildiği halde işe alım testimize katılmamıştır.
Mülakata Katılmadı Aday, davet edildiği halde mülakatımıza katılmamıştır.
* Bu adayların başvuruları, açıklama bölümünde belirtilen işlemleri takip eden 6. ayın sonunda sistemden otomatik olarak silinir ve daha sonraki ihtiyaçlara ilişkin aday araştırmalarında Banka tarafından dikkate alınmaz.

İş başvurumu nasıl güncelleyebilirim?

Başvurunuzun oluşturulma tarihinden sonra bilgilerinizde değişiklik olduysa kolaylıkla güncelleme yapabilirsiniz. Ayrıca, geçerliğini yitiren başvurunuzun tekrar değerlendirmeye alınması için her 6 aylık dönem sonunda güncelleme yapmanız gerekmektedir.

TC Kimlik Numaranız veya Aday Numaranız ve şifrenizle başvuru formuna giriş yaptığınızda bilgileriniz ekrana gelecektir. Gerekli değişiklikleri yaparak kaydettiğiniz takdirde güncel bilgileriniz sistemimize yansıyacaktır.

Genç Yetenekler kimlerdir?

Türkiye'de ve dünyada, dürüstlük, karşılıklı saygı, açıklık ve şeffaflık, topluma ve doğal çevreye karşı sorumluluk ilkelerini benimsemiş bir banka olarak iyi eğitimli, gelişime açık, yaratıcı takım arkadaşlarını aramızda görmek istiyoruz. 

ING Bank olarak, "En Çok Çalışılmak İstenen Kurum" olma hedefimiz doğrultusunda genç, dinamik ve nitelikli çalışanları aramıza katmaya devam ediyoruz. Üniversite öğrencilerine yönelik etkinliklerimiz ve staj programlarımız yanında yeni mezunlar için alternatif iş olanaklarımız ile "Genç Yetenekler"i aramıza çağırıyoruz.

Göz atın...
Genel İş Başvurusu

Bankamıza genel iş başvusurunda bulunmak için iş başvuru formumuzu doldurmanız yeterli...

Hemen Başvur