Yeni bir özellik! Artık T.C. Kimlik Numaranız ve ING Nakit Kart / Kredi Kartı bilgilerinizle de İnternet Şubesi'ne giriş yapabilirsiniz.
Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel Emeklilik Sistemi

ING Bireysel Emeklilik Sistemi ile emekliliğiniz için güvenli bir şekilde birikimlerinizi yatırıma dönüştürün; emeklilikte ister toplu para, ister emeklilik maaşı olarak alın.

Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) katılmak için başvurunuzu size en yakın şubemizden yapabilirsiniz.
Kapsam
ING Emeklilik A.Ş. ile işbirliğimiz kapsamında sunulan;
  • Turuncu Emeklilik
  • Özel Emeklilik
planlarından birini seçerek beklentilerinize uygun yatırım yapabilir ve emeklilik döneminizde ek gelir elde edebilirsiniz. 

Emeklilik Planları kapsamında birikimlerinizi beklentilerinize ve risk anlayışınıza uygun olarak yatırıma yönlendirebilmeniz amacıyla sunulan ve ING Portföy Yönetimi A.Ş tarafından yönetilen Emeklilik Yatırım Fonları hakkında detaylı bilgi için tıklayın. 

Bireysel Emeklilik Sistemi, vergi avantajları, ING Emeklilik Planları, Emeklilik Yatırım Fonları ile ilgili detaylı bilgi ingemeklilik.com.tr’de.
Özellikler
  • Bireysel Emeklilik Sistemi sosyal güvenlik sistemine ek olarak ikinci bir emeklilik geliri sağlar. Sosyal güvenlik sistemine bir alternatif değil, aksine tamamlayıcı bir sistemdir. Bu sisteme katılım, sosyal güvenlik kuruluşlarından farklı olarak isteğe bağlıdır.
  • Katılımcıların yapacakları katkı payı ödemeleri, emeklilik yatırım fonlarında uzman profesyonellerce değerlendirilir.
  • Katılımcıların ödedikleri katkı payları, Devlet tarafından belli limitler dâhilinde vergi avantajı ile desteklenir.